Metsästysseura esillä Koura-päivässä

Lauantaina 2.9. järjestettiin Koura-päivä, jossa alueen eri toimijat ja yritykset olivat edustettuina. Sää suosi tapahtumaa ja kävijämäärä nousi komeasti satoihin.

Kouran Metsästysseura oli tapahtumassa edustettuna ja teltalla riitti runsaasti kiinnostuneita. Esittelyosastoamme vahvistivat Metsästäjäliitto sekä Lakeuden riistanhoitoyhdistys, molempien tuodessa paikalle omat mainiot esittelymateriaalinsa. Rhy:n riistaeläinten jälkimatoilla jäljet tunnistamalla tai Metsästäjäliiton vieraspetovisaan vastaamalla pääsi osallistumaan arvontaan, johon palkinnot lahjoitti Metsästäjäliitto sekä nurmolainen metsästyskauppa Korpimetso. Pääpalkintona arvottiin sorsan keinopesä.

Tapahtuman yhteydessä Metsästäjäliiton Pohjanmaan piirin hallituksen edustaja Juhana Virtanen luovutti liiton viirin metsästysseuran puheenjohtajalle kiitoksena seuran aktiivisesta toiminnasta. Kouran ms on ainoa seura, joka vuosiin on kutsunut piirin hallituksen tutustumaan toimintaansa ja kokoustamaan tiloihinsa. Tästä osoitetaan suurin kiitos Kauppisen Heikille aktiivisesta toiminnasta liiton suuntaan.

Kiitos kaikille Koura-päivän järjestelyihin osallistuneille sekä seuran esittelypisteellä vierailleille!

Liiton viirin luovutus. Vasemmalla seuran pj Ville Hietanen, oikealla liiton edustaja Juhana Virtanen, myös Kouran ms jäsen

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.