Kouran metsästysseura ry

Sääntöjen päivittäminen

Pitkä projekti sääntöjen uudistamisen parissa on saatu siihen pisteeseen, että johtokunta tuo lopullisen ehdotuksensa uudistuneista säännöistä jäsenten luettavaksi. Vielä tämän vuoden puolella kutsutaan koolle ylimääräinen seuran kokous, jossa päätetään uudistettujen sääntöjen hyväksymisestä. Hyväksyminen vaatii voimassa olevien sääntöjen mukaan 3/4 enemmistön kokouksessa järjestettävässä äänestyksessä. Kutsu kokoukseen lähetetään myöhemmin ajankohdan varmistuessa.

Suurimmat muutokset ehdotuksessa on tehty jäsenyysasioihin, lähinnä jäseneksi hyväksymiseen, sekä uutena asiana sääntöihin on tuotu mm. vierasjahtiasiat.

Sääntöluonnos löytyy näiltä nettisivuilta ”Jäsenille” -osiosta, kohdasta Yhdistyksen säännöt. Majalle toimitetaan myös paperikopio luettavaksi.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.